کاهش نرخ ارز در چند روز اخیر باعث شده قیمت گوشی‌های تلفن همراه در بازار با کاهش چند میلیون تومانی مواجه شود به وطوری که بر اساس اعلام یک فعال بازار تلفن همراه، شدت کاهش قیمت در بازار موبایل، خیلی بیشتر از کاهش نرخ ارز است.
افت قیمت دلار در بازار ارز از چند روز قبل آغاز شده و همین کاهش باعث شده قیمت کالاهایی که با نرخ ارز وارد می‌شوند، نیز با کاهش همراه باشد.

«احمد رضایی» فعال بازار موبایل، درباره تاثیر نرخ ارز بر قیمت تلفن همراه به ایرنا، گفت: افزایش و کاهش نرخ ارز در بازار موبایل و کامپیوتر فوق العاده تاثیر می‌گذارد، چراکه این بازار شفاف است و با قیمت‌ها نرخ ارز بالا و پایین می‌شود. شدت و درصد تغییراتی که در این بازار رخ می‌دهد، نیز خیلی بیشتر از کاهش نرخ ارز است.

وی افزود: فروشندگان نیز به دلیل اینکه قیمت‌ها بیش از این افت نکند، سریع اقدام به فروش موبایل با سود اندک می‌کنند و همین مسئله نیز باعث کاهش نرخ می‌شود. به عنوان مثال آیفون ۱۳ (۱۲۸ گیگ) که با نرخ دلار ۶۰ هزار تومانی تا ۴۷،۵۰۰ هم قیمت‌گذاری می‌شد، اکنون توسط شرکت‌های پخش با قیمت ۳۹ میلیون تومان به فروش می‌رسد و مشتری داخل بازار تا ۳۸ میلیون هم می‌تواند گوشی موردنظر خود را پیدا کند.

​  

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *