به گزارش اخباربانک، مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام بیمه پاسارگاد به ریاست  معصوم ضمیری نائب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل این شرکت برگزار شد؛ وحید باقری و علی اکبر امین تفرشی به عنوان ناظر و نعیمیان به عنوان منشی جلسه ، وی را در برگزاری مجمع همراهی کردند و گزارش کاملی از فعالیت های شرکت در سال ۱۴۰۱ توسط سید مرتضی حسنی عقدا عضو هیأت عامل و معاون اقتصادی و پشتیبانی به سمع و نظر سهامداران رسید. گفتنی است، پس از قرائت گزارش بازرس قانونی و حسابرس شرکت صورت های مالی سال منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۱ شرکت بیمه پاسارگاد به تصویب حاضرین در جلسه رسانده شد.

تصویب مبلغ ۱۱,۶۳۴,۸۴۰ میلیون ریال سود نقدی ، تعیین مؤسسه حسابرسی و خدمات مالی و مدیریت ایران مشهود به عنوان بازرس اصلی و مؤسسه حسابرسی آزموده کاران به عنوان بازرس علی البدل و انتخاب روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار شرکت از مصوبات مجمع عمومی عادی صاحبان سهام بیمه پاسارگاد بود.

همچنین براساس عملکرد سال مالی 1401و صورت های مالی ارائه شده، عایدی هر سهم (EPS) 554 ریال تعیین شد و مبلغ 200 ریال سود نقدی برای هر سهم تخصیص یافت. شرکت بیمه پاسارگاد در سال مالی 1401 با صدور بیش از 8 میلیون و 988 هزار و 770 فقره بیمه نامه بیش از 99,816 میلیارد ریـال حق بیمه تولیـد کرد که این رقم نسـبت به سال قبل 37 درصد افزایـش را نـشان می دهد. همچنین میزان خسارت پرداختی این شرکت در سال 1401 بیش از 29,932 میلیارد ریال بوده که نسبت به سال گذشته 59 درصد افزایش داشته است.

استقبال از بیمه عمر و تأمین آتیه شرکت در سال مورد گزارش ادامه داشت و از رشد بسیار خوبی برخوردار بود، به نحوی که تعداد ۷,۱۷۶,۰۰۰ بیمه ‌نامه صادره در پایان سال ۱۴۰۰ به بیش از ۷,۸۸۲,۰۰۰ بیمه‌ نامه صادره در پایان سال ۱۴۰۱ بالغ گردیده است.

بر اساس آمار، ۲۲ درصد پرتفوي شرکت مربوط به بيمه‌ های اتومبيل، ۶۵ درصد بیمه های اشخاص، ۲ درصد بیمه آتش سوزي، ۲ درصد بیمه باربري ، ۴ درصد بیمه های مسئوليت و ۵ درصد مربوط به بیمه های مهندسي و ریسک های متنوع است. ضريب خسارت شركت نیز (بدون احتساب بیمه های عمر و تأمین آتیه اندوخته دار) در سال ۱۴۰۱ حدود ۹/ ۵۵ درصد بوده است. این در حالی است که به استناد سالنامه آماری سـال ۱۴۰۰ صنعت بیمه که توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران منتشر شده، ضریب خسارت بازار بیمه کشور در سال مذکور برای بیمه های غیرزندگی، معادل ۴/ ۸۴ درصد بوده است.

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه پاسارگاد با حضور بیش از ۴/ ۸۷ درصد سهامداران ، نماینده بیمه مرکزی  ، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار و نماینده بازرس قانونی و با حضور سید محمد کریمی دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران در ساعت ۱۰صبح روز یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ در محل دانشگاه خاتم برگزار و حسب ابلاغیه سازمان بورس و اوراق بهادار درخصوص الزام فراهم نمودن امکان مشاهده آنلاین و پرسش و پاسخ برای سهامداران فراهم شد.

​  

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *