میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی از آغاز ثبت‌نام وام قرض‌الحسنه بازنشستگان این سازمان از روز شنبه، ٢٧ خردادماه خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، مدیرعامل این سازمان در استان گیلان و در حاشیه دیدار با مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی، از آغاز ثبت‌نام وام قرض‌الحسنه بازنشستگان این سازمان از روز شنبه خبر داد و گفت: «در این مرحله، وام قرض‌الحسنه به ۴۰ هزار بازنشسته پرداخت می‌شود و مبلغ وام نیز از ۱۲ میلیون تومانی که در سال گذشته پرداخت می‌شد، به ۲۰ میلیون تومان افزایش یافته است.»

میرهاشم موسوی همچنین افزود: «اجرای قانون بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان که از ابتدای خرداد ماه آغازشده است، تا سه ماه ادامه دارد و با دستورالعمل جدیدی که طی روز‌های گذشته صادر شده است، کارفرمایانی که در سنوات قبل از تسهیلات بخشودگی جرایم استفاده کرده و موفق به پرداخت به موقع اقساط نشده‌اند نیز می‌توانند بار دیگر از این تسهیلات استفاده کنند.»

موسوی افزود: «تأدیه بدهی دولت به تأمین‌اجتماعی که در دو سال گذشته دولت به مبلغ حدود ۱۸۰ هزار میلیارد تومان انجام شد، اقدامی بی‌سابقه در بازپرداخت مطالبات تأمین‌اجتماعی از سوی دولت بود که با مساعدت و حمایت دولت مردمی و شخص رئیس‌جمهور و نیز هم‌افزایی ارزشمند نمایندگان محترم مجلس محقق شد. با پرداخت این حجم از مطالبات و تقویت توان سازمان تأمین‌اجتماعی موفق شدیم بالغ بر ۱۰۶ هزار میلیارد تومان بدهی سازمان به نظام بانکی رفاه را تسویه کنیم که به این ترتیب بزرگترین تأدیه بدهی بانکی کشور انجام شد. امیدواریم در برنامه هفتم توسعه نیز این نگاه حمایتی به حوزه حکمرانی تأمین‌اجتماعی در کشور مورد توجه قرار گیرد.»

او با بیان اینکه برنامه صیانت مالی از بیمه‌شدگان در دستور کار سازمان تأمین‌اجتماعی قرار دارد توضیح داد: «بر اساس این برنامه، در مناطقی که بیمارستان ملکی تأمین‌اجتماعی وجود ندارد، قرارداد ما با بیمارستان‌های طرف قرارداد دانشگاهی به‌نحوی است که تأمین‌اجتماعی پرداخت کامل هزینه‌های درمانی را تقبل می‌کند تا بیمار هیچ پرداخت از جیب نداشته باشد. بررسی‌ها نشان می‌دهد که در حوزه خدمات سلامت به‌ویژه در خدمات سلامت رایگان باید کار‌های بیشتری در این استان صورت گیرد. احداث بخش اورژانس و آنژیوگرافی بیمارستان رسول اکرم (ص) رشت به تصویب رسیده است. همچنین درمانگاه جدید بیمارستان رسول اکرم (ص) در مرحله طراحی فاز دو قرار دارد که باید همکاران ما سرعت دهند و احداث ساختمان اداری بیمارستان نیز سرعت بگیرد.»

راه پرداخت – رسانه فناوری‌های مالی ایران

​راه پرداخت Read More 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *