گرفتن گردش حساب از دستگاه پوز

گرفتن گردش حساب از دستگاه پوز کار چندان دشواری نیست. اما کارایی بسیار مهمی دارد که به مدیریت مالی صاحب فروشگاه و یا شرکت بسیار کمک می کند. در برخی مواقع با توجه به شلوغی کار و حجم پرداخت ها ممکن است فروشندگان متوجه نشوند که آیا همه پرداختی ها دارای چاپ رسید هستند یا خیر و یا اینکه در پایان یک روز کاری حساب و کتاب آنها با توجه به رسیدهای چاپی و موارد دیگر همخوانی دارد یا خیر. برای حل این مشکل یک راه حل ساده وجود دارد. درکمترین زمان میتوان با گرفتن گردش حساب از دستگاه پوز به این دغدغه ها خاتمه داد.

با این کار به راحتی می توانید تراکنش ها را مشاهده و بررسی کنید. و از صحت و انطباق آن ها با رسیدهای فروش خود اطمینان یابید. همچنین تمامی اطلاعات را به صورت دقیق و جزئی تر مانند شماره کارت مشتری (شش رقم اول و چهار رقم آخر کارت)، مبلغ خرید، شماره پایانه، تاریخ و زمان (به صورت ساعت، دقیقه و ثانیه)، شماره پیگیری و غیره ارائه می دهد.

چگونه گردش حساب از کارتخوان بگیریم؟

برای گرفتن گردش حساب از کارتخوان راه های متعددی وجود دارد که شما می توانید به توجه به زمان و امکانات خود هریک را انتخاب کنید و برای پیگیری تراکنش های کارتخوان خود اقدام کنید. در ادامه به روش های گرفتن گردش حساب از کارتخوان اشاره می کنیم.

تراکنش گیری از دستگاه پوز
چگونه از دستگاه پوز گردش حساب یا آخرین تراکنش بگیریم

روش اول؛ گزارش گیری از دستگاه کارتخوان بر اساس تاریخ

یکی از روش های گرفتن گردش حساب از کارتخوان این است از طریق گزارش گیری از دستگاه پوز اقدام کنید. روش گردش حساب گرفتن در مدل های مختلف کارتخوان متفاوت است اما فرآیند و اصول آن در همه ی دستگاه های پوز یکی است. برای این فرآیند مراحل زیر را انجام دهید:

 • دستگاه را روشن کنید
 • دکمه منو رو فشار دهید و فروشگاه موردنظر خود را انتخاب کنید
 • رمز فروشگاه را وارد کنید و تایید را فشار دهید
 • گزینه گزارشات را انتخاب کنید و تایید را فشار دهید
 • وارد قسمت ریز تراکنش ها شوید
 • گزینه تراکنش های موفق را انتخاب کنید
 • تاریخ مورد نظر خود را وارد کنید و گزارش گردش حساب را دریافت نمایید

روش دوم؛ استعلام از سامانه های شرکت های پرداخت الکترونیک

برخی از شرکت های پرداخت این امکان رو فراهم کرده اند که با ارائه شماره ترمینال دستگاه کارتخوان خود، تمامی تراکنش های که به حساب متصل به کارتخوان واریز شده است قابل دریافت و استعلام است. شما می توانید با توجه به شرکت پرداخت الکترونیک کارتخوان خود برای پیگیری تراکنش کارتخوان با شماره پیگیری و یا شماره ترمینال به این سامانه ها مراجعه کنید و وضعیت تراکنش های دستگاه کارتخوان خود را بررسی نمایید. شما  در ادامه لینک دسترسی به برخی از این سامانه ها قرار داده شده است.

روش سوم؛ استفاده از اپلیکیشن شرکت های پرداخت

برای بعضی از شرکت های پرداخت اپلیکیشن طراحی شده است. در صورتی که شرکت پرداخت الکترونیک کارتخوان شما دارای اپلیکیشن است، می توانید از طریق نصب و راه اندازی آن، وارد قسمت مربوط به گزارش گیری تراکنش های کارتخوان خود شده و برای پیگیری تراکنش های کارتخوان اقدام کنید.

روش چهارم؛ استفاده از موبایل بانک

یکی دیگر از روش های استعلام  و گرفتن گردش حساب کارتخوان، استفاده اپلیکیشن یا موبایل بانک ها می باشد. در صورتی که در موبایل بانک خود قسمتی به نام تراکنش ها یافتید، می توانید برای استعلام تراکنش و گردش حساب کارتخوان خود اقدام کنید.

روش پنجم؛ مراجعه حضوری به شعب بانک متصل به دستگاه پوز

شما می توانید با توجه به بانک حساب کارتخوان خود، به صورت حضوری به شعبه بانک متصل به دستگاه پوز مراجعه کنید و برای گرفتن گردش حساب کارتخوان خود درخواست دهید.

 دستگاه پوز خود را روشن کرده و دکمه منو را فشار داده و فروشگاه مدنظر را انتخاب کنید. سپس رمز فروشگاه را وارد کرده و دکمه تایید را بفشارید. شما در اصل به نوعی گزارش نیاز دارید. پس گزینه گزارشات را انتخاب و مجدد تایید را فشار دهید. در این قسمت وارد ریزتراکنش ها شده و دکمه تایید را فشار دهید. در این قسمت دو گزینه تراکنش های موفق و ناموفق وجود دارد. که اتفاقا راهنمای خوبی برای فروشنده است تا از تعداد تراکنش های ناموفق خود نیز اطلاع یابد.

به هر حال ما برای گرفتن گردش حساب از دستگاه پوز نیازی به تراکنش های ناموفق نداریم. پس گزینه تراکنش های موفق را انتخاب کرده و و آن را تایید می کنیم. حال با توجه به نوع گزارشی که مدنظر داریم آن ها را انتخاب و مجددا گزینه تایید را میفشاریم. (منظور از نوع گزارش، گزینه های خرید، پرداخت قبض، خرید شارژ و موارد دیگر است.)

پس از مرحله انتخاب گزارش تاریخ و ساعت را در دستگاه پوز ثبت کرده تا با توجه به آن گردش حساب خود را به دست آوریم. زیرا ممکن است گردش حساب یک ساعت اخیر، یک روزاخیر ویا حتی چند روز اخیر را نیاز داشته باشیم. پس از وارد کردن تاریخ و ساعت تراکنش ها، تعداد تراکنش هایی که را می خواهید مشاهده کنید انتخاب و در نهایت تایید را بزنید. اگر نسخه چاپی گردش حساب را لازم دارید دکمه سبزرنگ مربوط به آن را فشار دهید. تا رسید شما چاپ گردد.

چاپ آخرین تراکنش دستگاه کارتخوان

وقتی با دستگاه کارتخوان کار می‌کنید به احتمال زیاد با موقعیتی مواجه خواهید شد که کاغذ در دستگاه تمام شده و امکان چاپ رسید وجود ندارد. در این صورت نمی توانید رسیدی به خریدار ارائه دهید که اتفاق خوبی نیست و ممکن است باعث بی اعتمادی خریداران نیز گردد. برای حل این مشکل می‌توانید از گزینه چاپ آخرین تراکنش انجام شده استفاده کنید. برای این کار، مراحل زیر را انجام دهید:

 • دکمه منو دستگاه را زده و گزینه فروشگاه را انتخاب می کنیم.
 • رمز فروشگاه را وارد کرده و تایید می کنیم. (رمز فروشگاه در PSPهای مختلف یکسان نیست.)
 • گزارشات را انتخاب کرده و تایید می کنیم.
 • گزینه چاپ مجدد رسید را انتخاب نموده و آن را تایید می کنیم.
 • گزینه خرید یا قبض را انتخاب و تایید می کنیم.
 • رسید آخرین تراکنش انجام شده چاپ شده و می توانید به مشتری تحویل دهید.
با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

02191070171

مطالب مفید و آموزشی مرتبط با دستگاه های کارتخوان POS

ش

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *