کارت نکشیدن کارتخوان

کارت نکشیدن کارتخوان یکی از خطاهای رایج کارتخوان سیار و ثابت میباشد. قدیمی بودن کارت، ایراد مربوط به مگنت کارتخوان و همچنین عدم ارتباط دستگاه پوز میتواند از دلایل رایج در کارت نکشیدن دستگاه پوز شما باشد.

همچنین مواردی مانند خطای ۱۲ کارتخوان، خطای پذیرنده کارت نامعتبر است، رمز ترمینال مسدود شده است، خطای پیکربندی دستگاه پوز نیز خطاهای مشابهی هستند.

دلایل عمده کارت نکشیدن کارتخوان چیست؟

در ادامه مطلب به چهار مورد از موارد اصلی کارت نکشیدن کارتخوان های سیار و ثابت اشاره میکنیم. در واقع خرابی یا قدیمی بودن کارت، خرابی مگنت دستگاه کارتخوان و خطای عدم ارتباط با مرکز میتواند از دلایل اصلی کارت نکشیدن باشد.

  1. علت نکشیدن کارت خوان به دلیل خرابی کارت

قدیمی بودن و یا وجود ترک یا شکستگی در کارت بانکی پذیرنده میتواند از موارد علت نکشیدن کارت خوان باشد. بنابراین در صورت وجود این مشکل میتواند به عنوان اولین نکته سلامت فیزیکی کارت بانکی مورد نظر را چک کنید.

همچنین کارت بانکی برخی از بانک ها به طور طبیعی ضعیف تر از دیگر بانک ها میباشد.

  1. کارت نکشیدن دستگاه پوز به دلیل ایراد مگنت دستگاه

مگنت دستگاه کارتخوان وظیفه خواندن اطلاعات کارت بانکی را به عهده دارد. در صورت خرابی یا ضعیف شدن مگنت دستگاه پوز امکان کارت نکشیدن دستگاه پوز به شدت افزایش پیدا میکند.

در صورت سلامت کارت بانکی پذیرنده و همچنین در صورتی که ارتباط دستگاه برای کارت کشیدن برقرار میباشد، احتمالا خرابی مگنت دلیل اصلی نکشیدن کارت در دستگاه کارت خوان شماست.

  1. نکشیدن کارت بانکی به دلیل خطای برقراری ارتباط دستگاه پوز

آخرین موردی که میتوانید در صورت نکشیدن کارت بانکی بررسی فرمایید ارتباط دستگاه با مرکز میباشد. در صورت سیار بودن دستگاه میتوانید موارد مربوط به سیمکارت کارتخوان را بررسی کنید و در صورتی که کارتخوان ثابت دارید بهتر است ارتباط سیم تلفن یا اینترنت دستگاه را مجددا بررسی کنید.

  1. کارتهای اعتباری و یا موسسات قرض الحسنه غیر مرتبط

برخی از کارت های اعتباری و یا کارت موسسات قرض الحسنه ممکن است در برخی از دستگاه های کارتخوان پاسخگو نباشد. برای مثال ممکن است کارت کمیته امداد امام خمینی ره در برخی از دستگاه ها قابل برداشت نباشد.

با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

02191070171

مطالب مفید و آموزشی مرتبط با دستگاه های کارتخوان POS

ش

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *