خاموش شدن کارتخوان سیار یکی از مواردی است که می تواند در روند کار شما اختلال ایجاد کند. این مشکل دلایل متفاوت سخت افزاری و نرم افزاری دارد. گاهی به دلیل  مشکلاتی درخصوص کابل های ارتباطی و شارژ نشدن کارتخوان یا موارد باطری کارتخوان می باشد و گاهی مواردی مانند تمپر شدن کارتخوان می باشد.

 

در هر صورت بهتر است در خصوص علت های روشن نشدن کارتخوان و خرابی کارتخوان سیار اطلاعات کسب کنید تا بتوانید هنگام بروز مشکل سریعا اقدام کنید.

دلایل خاموش شدن کارتخوان سیار

سوختن دستگاه

یکی از دلایل خاموش شدن کارتخوان سیار سوختن دستگاه می باشد. گاهی به دلیل نوسانات برقی، ضربه دیدن، خیس شدن و… برد کارتخوان می سوزد و دستگاه دیگر روشن نمی شود. در صورت بروز این مشکل باید با واحد تعمیرات کارتخوان شرکت دستگاه خود تماس بگیرید. توجه داشته باشید در صورتی که برد دستگاهتان بسوزد، خیلی ارزش تعمیر کردن ندارد و بهتر است تعویض شود.

خرابی باطری کارتخوان سیار

گاهی خاموش شدن کارتخوان سیار به دلیل خرابی باطری دستگاه می باشد. در چنین مواقعی برای اطمینان می توانید به تست باطری کارتخوان بپردازید. بدین صورت که دستگاه را به شارژ متصل می کنید و اجازه می دهید تا به طور کامل شارژ شود.

بعد از کامل شدن فرآیند شارژ، باتری سالم می تواند برای طولانی مدت شارژ را نگه دارد اما باتری آسیب دیده سریعا خالی می شود.

*توجه داشته باشید میزان نگه داشتن شارژ توسط باتری به عوامل دیگری مانند تعداد تراکنش و چاپ رسید، میزان آنتن دهی و… بستگی دارد.

آسیب دیدن پورت شارژر دستگاه

گاهی دلیل روشن نشدن کارتخوان بخاطر آسیب دیدن پورت شارژر دستگاه کارتخوان می باشد و همین عامل باعث می شود که دستگاه شارژ نشود. در چنین موقعیتی بسیاری فکر می کنند که مشکل از خود دستگاه می باشد یا حتی فکر می کنند که باطری کارتخوان آسیب دیده است. بهتر است قبل از هرچیز، پورت شارژر کارتخوان خود را بررسی کنید.

تمپر شدن کارتخوان

تمپر شدن کارتخوان یکی از رایج ترین مشکلاتی است که هر شخصی که دستگاه کارتخوان دارد می تواند با آن روبه رو شود. در چنین مواقعی دستگاه روشن می شود اما قابل استفاده نیست و قفل شده است. تمپر شدن کارتخوان دلایل متعددی دارد. در ادامه به چند مورد از آن اشاره می کنیم:

  • خیس شدن
  • ضربه خوردن
  • گرم و سرد شدن
  • نوسانات برقی
  • مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری
  • گرد و غبار

در صورتی که دستگاه کارتخوان شما با خطای تمپر مواجه شده است، با توجه به برند و نوع آن، برای رفع خطای تمپر اقدام نمایید.

با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

02191070171

مطالب مفید و آموزشی مرتبط با دستگاه های کارتخوان POS

ش

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *